GABINET
Rejestracja-Lokalizacja
EKG 
ECHO SERCA
HOLTER
PRÓBA WYSIŁKOWA
Praca naukowa
PUBLIKACJE
Kardiologia Kielce
STRONA GŁÓWNA


Prywatny Gabinet Kardiologiczny
 
dr n. med. specjalista kardiologii i chorób wewnętrznych
Katarzyna Ciuraszkiewicz
Lekarz Kardiolog Kielce 
25-017 Kielce,     ul. Paderewskiego 4a/12,      tel. 532-263-133
e-mail: kardiologiastrona@gmail.com
  Echo Serca - UKG - Badanie Dopplera
"Echo Serca" jest obecnie rutynowym badaniem koniecznym do wykonania we współczesnej diagnostyce schorzeń sercowo-naczyniowych.

Echokardiografia (echo serca) pozwala w sposób nieszkodliwy dla organizmu, za pomocą odbitych od serca fal ultradźwiękowych ocenić budowę serca i dużych naczyń krwionośnych. Lista wskazań do badania obejmuje prawie wszystkie choroby kardiologiczne
Pracownia Diagnostyki Nieinwazyjnej wyposażona jest w nowy model echokardiografu firmy General Electric Medical Systems – VIVID3.
To najwyższej jakości, całkowicie cyfrowe urządzenie ultrasonokardiograficzne z Dopplerem ciągłym, Pulsacyjnym, Kolorowym i Power Dopplerem wyposażonym w funkcję drugiej harmonicznej oraz pełne oprogramowanie kardiologiczne.

Badanie wykonuje się ambulatoryjnie, nie ma potrzeby specjalnego przygotowania do badania. Przed badaniem można normalnie jeść i pić.
Do badania pacjent rozbiera się do pasa. Badanie odbywa się w pozycji leżącej - pacjent ułożony na lewym boku lub na plecach, lewa ręka uniesiona za głowę.
Badanie jest całkowicie bezbolesne, zwykle trwa kilka-kilkanaście minut.
Badanie echokardiograficzne jest bezpieczne dla osób w każdym wieku - także dzieci i kobiet w ciąży. W razie potrzeby można je powtarzać wielokrotnie i nie niesie to za sobą dodatkowego zagrożenia dla pacjenta.
W trakcie badania lekarz przykłada do klatki piersiowej sondę pokrytą żelem, przesuwając sondę na klatce piersiowej bada poszczególne części serca. Rejestrowane przez sondę sygnały tworzą obraz na ekranie echokardiografu.